Man Utd - Portal o Manchesteru United, clanky a zajimavosti, foto, cristiano ronaldo, wayne rooney, historie a mnohem víc ZDE.

Obránci

3 - Patrice Evra

http://nd.blog.cz/m/manchesterfc.blog.cz/obrazky/18982031.jpg
15. května 1981 se v senegalském Dakaru narodil Patrice Evra. Už jako dítě se zajímal o fotbal. Pro mladého Patriceho byl fotbal z počátku jenom zpestřením volného času, postupně se však přerodil v životní vášeň.

Patrice Evra začal svojí fotbalovou kariéru v 16 letech ve francouzském klubu Paris SG, do kterého přišel jako junior. Ale za pařížský klub neodehrál ani jeden zápas, neboť se do základní sestavy nedovedl probojovat a přestoupil do italského klubu Serie C Marsala, kde předváděl celkem dobré výkony. Později přestoupil do italského klubu Serie B - Monzy. V jarní části ligy zahrál pouze tři zápasy. Podle trenéra totiž do kádru nezapadl, možná právě proto, že byl nejmladším hráčem týmu. V lednu roku 2000 byl jako 18letý hráč prodán do francouzského Nice.

Teprve tam se mohla jeho kariéra rozběhnout. Během dvou let se stal známým hráčem a začaly o něj projevovat zájem větší týmy. Nakonec to bylo právě AS Monaco, kdo Evru jako hráče získal. První sezóna v jihofrancouzském klubu byla pro něj vynikající. Spolu s týmem totiž vyhrál francouzskou ligu.

V Monacu se taky výraznou měrou přičinil k skvělým výsledkům v Champions League a pomohl se knížecímu klubu probojovat až do finále. Mnoho fanoušků si získal právě během finálového duelu, ve kterém však i přes výborné Patriceho výkony Monaco podlehlo Portu 0:3. Bezpochyby nejlepší sezóna monackého klubu otevřela Patricemu dveře do reprezentace. Hned v létě roku 2004 si odbyl premiéru v dresu ´Les Blues´ proti celku Bosny a Hercegoviny.

Evra ale netušil, že tak rychle po něm sáhnou evropské velkokluby. Byl spojován s přestupem do Realu Madrid, Arsenalu, Liverpoolu, milánského Interu či Manchesteru United. Hráč sám projevil velký zájem okusit prostředí jiné ligy. Po dlouhém jednání se rozhodl posílit řady právě klubu z Old Trafford.

Smlouvu s Manchesterem podepsal na 4,5 roku (do 30.6.2010). Ferguson Patriceho koupil, protože na levém kraji obrany umí skvěle bránit, ale také skvěle útočit. Druhá polovina sezóny 2005/2006 se mu ale moc nevyvedla a za United odehrál celkem 14 utkání. Na nové prostředí si těžce zvykal a už to vypadalo, že se Sir Alex opět s nákupem netrefil. Na začátku sezóny 2006/2007 se ale probudil a ukázal, že může právem bojovat o místo v základní sestavě Rudých Ďáblů.

© 2005-2007 Použitie akéhokoľvek obsaho z týchto stránok bez súhlasu majiteľov je zakázané.
Žádné komentáře