Man Utd - Portal o Manchesteru United, clanky a zajimavosti, foto, cristiano ronaldo, wayne rooney, historie a mnohem víc ZDE.

Záložníci

13 - Park Ji-Sung

http://nd.blog.cz/m/manchesterfc.blog.cz/obrazky/19050387.jpg
Park Ji-Sung se narodil 25. února 1981 v Soulu. Od dětství se zajímal o fotbal. V mládí ale nikdy nepomýšlel na to, že by se mohl stát profesionálním hráčem, fotbal byl pouze jeho koníčkem. O to víc překvapil své okolí, když se po ukončení střední školy přihlásil do fotbalového týmu Kyoto Purple Sanga. Nastupoval tam až do roku 2002.

V Purple Sanga se projevil Parkův talent, ale jeho první sezóna vůbec nenasvědčovala tomu, že se z něho stane fotbalista světového formátu. V první sezóně hrál pouze v 13 utkáních a střelil jedinou branku. Další rok už to bylo lepší, na hřišti se objevil celkem 38krát.

V roce 2002 si nadějného Korejce, který se už dostal i do reprezentace a hrál na MS v Japonsku a Koreji, všimli skauti z PSV Eindhoven. Všiml si ho tehdy Guus Hiddink, budoucí trenér PSV, který v té době trénoval právě Koreu.

Ze začátku to Park neměl v PSV lehké. Nemohl se přizpůsobit evropskému stylu hry. Tehdy mu velice pomohl právě Hiddink. Díky němu hrál Ji velice dobrý fotbal a zajistil si místo v základní 11 PSV.

To ale ještě nebyl vrchol jeho možností. Přišla sezóna 2004/2005. PSV získalo mezi jinými právě díky Parkovi titul v lize a ligový pohár. Největším úspěchem ale byly výkony v LM, kde PSV došlo až do čtvrtfinále, kde vypadli s AC Milánem (Park střelil tehdy gól, který ale k postupu nestačil). Přesto to byl pro celý tým i samotného Korejce skvělý úspěch.

Nástupy v LM byly v jeho kariéře průlomové. Konečně si svět začal Ji-Sunga všímat. Mnoho klubu o něj projevilo zájem, žádné nabídky však nepřicházely. PSV s ním chtělo prodloužit smlouvu, tehdy však přišla nabídka z Manchesteru United, nabídka, kterou se prostě musí využít.

Park bez váhání rozhodl pro anglický klub. PSV zprvu Parka nechtěli pustit a varovali, že se jeho cena vyšplhá hodně vysoko, nakonec se ale nic takového nekonalo a Park Ji-Sung v létě 2005 přešel k Rudým Ďáblům. Přestupová částka není přesně známa, pohybuje se však kolem 4 miliónů liber.

Momentálně je Park Ji-Sung oporou týmu a dá se říct, že už mu patří stálé místo v sestavě po boku hvězd jako Rooney, Ronaldo či Giggs. Občas dokáže soupeřům pořádně zatopit a je hnací sílou Rudých Ďáblů.

Žádné komentáře