Man Utd - Portal o Manchesteru United, clanky a zajimavosti, foto, cristiano ronaldo, wayne rooney, historie a mnohem víc ZDE.

Záložníci

16 - Michael Carrick

http://nd.blog.cz/m/manchesterfc.blog.cz/obrazky/19078688.jpg
Michael se narodil 28. července 1981 ve Wallsend. S fotbalem začal ve fotbalové školce West Hamu, kde se projevil jeho talent a otevřela se mu cesta k profesionálnímu fotbalu. První větší úspěch slavil v roce 1999, když s West Hamem vyhrál FA Youth Cup.

Čtyři dny před dosáhnutím 18 let si odbyl premiéru v dresu Hammers v zápase s FC Jokerit v rámci poháru Intertoto. Ještě v tomtéž roce byl vypůjčen do Swindon Townu a Birminghamu City, neohřál se tam ale dlouho a rychle se vrátil zpět na Upton Park. První zápas v Premierleague si zahrál v dubnu 1999 proti Brandfordu.

V 19 letech nastoupil poprvé za seniorskou reprezentaci, a to v zápase proti Mexiku. Zřejmě ale velký dojem neudělal, neboť na další pozvánku do reprezentace čekal téměř čtyři roky.

V dubnu 2003 se Michael rozhodl, že nadešel čas odejít z West Hamu a změnit působiště, aby se mohl dál vyvíjet. Jeho novým zaměstnavatelem se stal Tottenham Hotspur. Začátky u kohoutů ale nebyly pro Michaela žádnou ´procházkou růžovým sadem´. Začal zraněním, stejně jako teď v Manchesteru. Poraněný kotník ho vyřadil na většinu sezóny ze hry.

Carrickův návrat byl velmi úspěšný. I když nestřelil ani jednu branku, nastoupil v 29 utkáních a pomalu se stával základním kámenem družstva.

Další sezóna 05/06 byla v jeho kariéře průlomová. V prosinci 2005 vsítil konečně svůj první gól za Spurs, přesněji v utkání proti Sunderlandu, ve kterém nakonec zvítězili 3:2. Nastoupil v celkem 37 utkáních a Tottenham skončil v Premierleague na skvělém 5. místě. Velkou zásluhu na tom měl právě Micheal Carrick, jehož perfektní přihrávky dovolovaly jeho spoluhráčům získávat rozhodující góly.

Skvělé výkony zaujaly i, dnes už bývalého, trenéra anglické reprezentace Svena Gorana Erikssona, který se rozhodl vzít Michaela na MS 06 do Německa. Hrál ake jenom jedno utkání (čtvrtfinále proti Ekvádoru) a poté opět zasedl na lavičku, když jeho místo vystřídal Owen Hargreaves.

I když neměl Carrick na MS příležitost ukázat svůj talent, jeho vysoká forma během celé sezóny nenechala Sira Alexe Fergusona spát. Ten totiž hledal kvalitní hráče, aby zaplnil díru v záloze po odchodu Roye Keanea. Michael kvalitní bezpochyby je a tak United začali s Tottenhamem jednat. Opakované nabídky byly vedením Spurs odmítány. Nakonec se ale Tottenham nechal přesvědčit a za nemalou částku (necelých 19 miliónů liber) se Carrick stal Rudým Ďáblém.

Žádné komentáře